Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Marka : NATURİN

Amasya elmalarının, doğal fermentasyonu ile üretilen her evde olması gereken doğal mucize...

Kullanımı: Isı, ışık ve nemden uzakta ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz ve ihtiyacınız kadar kullanabilirsiniz.

Elma Sirkesi
Son yıllarda kullanımı ciddi oranda artan elma sirkesi, evimizin her odasında popülerliğini sürdürüyor. Temizlikten zayıflamaya, yemeklerden enerji çalışmalarına kadar bir çok alanda kullanılıyor. Peki, nedir elma sirkesi, neden faydalıdır ve nasıl yapılır?
Sirke oluşumu bir fermentasyon işlemidir. Fermantasyon işlemi, içerisinde şeker bulunduran yaş ve kuru meyvelerin mayalar ve bakteriler yardımı ile asetik asit oluşturulmasıdır. Bu bir mayalanma işlemi olarakta görülebilir, fermantasyon ürünlerden bazıları elma sirkesi, yoğurt, boza gibi ürünlerdir.

Peki fermantasyon ürünleri neden bu kadar önemli, çünkü, sindirim sistemimizin en temelini probiyotikler oluşturur. Bunlar yararlı bakteriler olup, sindirimimize yardımcı olabilmek için probiyotiklerden faydalanırlar. Fermente ürünler de onlara probiyotik sağladıkları için, elma sirkesi sindirimi kolaylaştırır, detoks etkisi yapar.

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Elma sirkesinin doğal olduğunu nasıl anlarım?
Elma sirkesinin doğal olduğunu anlamada sirkenin içinde posaların bulunması, renginin bulanık olması önemlidir, ayrıca kaliteli elmalardan yapıldığında sirkenin tadında acılık değil sadece asitlikten kaynaklanan ekşilik bulunur.

Saklama Koşulları Nedir?
D&A Elma Sirkesini ısı, ışık ve nemden uzakta ağzı kapalı olarak muhafaza ediniz.

Aldığım elma sirkesinin ambalajının nasıl olması lazım?
Elma sirkesi asidik bir yapıda olduğu için, özellikle cam ambalajda olmasına dikkat edilmesi gerekir. Çünkü, içerisindeki asidik yapı, ambalajı plastiklerinde erime yapabilir, sirkenin içine dağılan bu ambalaj kimyasallarını sirkeyi kullandığınızda kendi bünyenize almış olursunuz. Aynı zamanda şişe kapaklarının da mantar olmamasına özen göstermelisiniz. Sıkıca kapanabilir kapaklar, elma sirkesinin daha sağlıklı kalmasını sağlar.

Elma sirkesi zayıflamama yardımcı olur mu?
Yapılan bir çok bilimsel araştırma sonucunda görülmüştür ki, elma sirkesi içinde bulundurduğu enzimler, organik maddeler, bitkisel asitler sayesinde vücut için çok faydalıdır. Ayrıca enzimatik ve asidik yapısı sayesinde vücuttan toksin atımı, hücrelerin daha fazla oksijen alarak, yağ hücrelerinin kolay parçalanmasına yardımcı olduğu literatür çalışmalarında görülmüştür. Ancak, elma sirkesi bir zayıflama yöntemi olarak görülmemeli, bilinmelidir ki tek bir şey asla zayıflamak için yeterli değildir, diyetlerinize ek olarak kullanabilirsiniz, tabi ki kullanımında mide rahatsızlıklarına dikkat edilmeli, doktorunuza danışmalısınız

Cilt lekelerim var elma sirkesini yüzüme sürebilir miyim?
Elma sirkesinin antioksidan özelliği ile cilde iyi geldiği, tonik etkisi yaptığı çeşitli doktorlar tarafından beyan edilmiştir.

Besin değerleri nedir?
Enerji ve Besin Değerleri; 100 gr için
Enerji (kj ve kcal) 13,2 – 3,16
Yağ (g) 0
Karbonhidrat (g) 0,79
Protein (g) 0

www.classoma.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}
  .classoma.com üyesi

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

MY SAĞLIK MEDİKAL KOZMETİK PAZARLAMA VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor