Giriş Yap Üye Ol
Sepetim
Sepetinizde ürün bulunamadı...

Marka : NATURİN

Myflex rahatlatıcı masaj kremi 

Kullanım önerisi: İçerik zararlı kimyasallardan uzak, besleyici nitelikte olduğu için sık kullanıma uygundur. Masaj yapılmak istenilen bölgeye topikal olarak sürülerek uygulanır.

Bilgi: Myflex Rahatlatıcı Masaj Kremi içerisinde rahatlayıcı, gevşetici özelliklere sahip 17 bitkinin özleri bulunur. Direk güneş ışığına ve ısıya maruz bırakmayınız. Çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz. Orijinal ambalajında oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Parfüm ve boyar madde içermemektedir.
Ambalaj: 75 ml, HDPE tüp

İÇERİK BİLGİLERİ
Ardıç meyvesi yağı: Bin bir çeşit faydası olan bu bitki özellikle cilt problemlerine karşı kullanılır. Yenileme, canlandırma, üst solunum yolları problemlerinden kaynaklı ağrılarda alternatif tıpta tercih edilir bir bitkisel ekstredir.

Zencefil ekstresi: C, E, B6 vitaminleri, kalsiyum, demir, magnezyum, çinko ve protein gibi birçok madde açısından zengindir. Asya ve Çin tıbbında özellikle içindeki gingerol maddesinin sağladığı ağrı kesici özelliği ile eklem problemlerine karşı kullanılır.  

Çörekotu ekstresi: Kalsiyum, demir, çinko, sodyum, potasyum, bakır, magnezyum, fosfor, A, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. Her derde deva olarak görülen çörek otu yağı, alternatif tıpta özellikle migren ve stres kaynaklı ağrılara karşı özüm olarak kullanılır.

Zerdeçal ekstresi: Özellikle Çin ve Hint tedavi yöntemlerinde oldukça popüler olan bir bitki, içerisindeki kalsiyum sayesinde epidermisi destekler. Kas, eklem ve iskelet sistemini rahatlatıcı özelliklere sahiptir. Ayrıca 300 çeşit antioksidan içeriğine sahiptir. 

Rezene ekstresi: B, C vitaminleri, potasyum, kalsiyum ve magnezyum açısından zengindir. Bu vitamin ve mineraller cildi beslemede etkilidir. Ayrıca rezenenin aktioksidan ve antibakteriyel özellikleri bulunmaktadır. Rahatlatıcı özelliği vardır. 

Anason ekstresi: Anason bitkisinin en önemli özelliği antimikrobiyal olması nedeni ile bakteri ve mantarlara karşı etkilidir. 1800’lü yıllardan, mitolojik dönemlerden beri ağrılara karşı kullanılmaktadır. Romatizma, artrit ve eklem ağrısı ile mücadele eden bireylerde ağrıyı azaltmada yardımcı olur. Antioksidan özelliği vardır. 

Sinameki ekstresi: Cildi derinlemesine arındırır. Yeniden yapılanmalarda görevli olan sinameki, sağlıklı bir cilde sahip olmanızı kolaylaştırır, cildin taze kalmasını sağlar. 

Karanfil ekstresi: C vitamini, A vitamini, K vitamini, D vitamini, E vitamini, B6 vitamini, B12 vitamini, kalsiyum, potasyum, sodyum ve manganez,  Omega 3 ve Omega 6 açısından zengindir.  Cildin yapılanmasında özellikle görevli olan karanfil, sivilceli ve problemli ciltlerde oldukça etkilidir. Lekelerle ve yara izlerinde özellikle kullanılır.

Sarı kantaron yağı: Özellikle kırışıklıklarda etkileri ile bilinen sarı kantaron yağı, aynı zamanda lekeler, izler ve çatlaklar üzerinde de etkilidir. Özellikle spor sonrası oluşan kas problemlerinden rahatlatıcı özelliği vardır. 

Balmumu: Serbest radikallerle savaşarak, toksin atmada etkilidir. Aynı zamanda mükemmel besleyici özellikleri vardır. İçerisinde A vitamini bulundurur. Cildin soğuktan etkilenmesini önler.

Susam yağı: Avrupa, Asya, Anadolu Ve Hindistan'da yetiştirilen bir bitkinin tohumudur. Susam tohumları farklı işlemlere tabii tutularak susam yağı üretilir. Hindistan’ın Ayurveda tıbbında, abhyanga masajında cilde sürülür. Abhyananın enerji akışını hızlandırıp vücuttan kirliliği attığına inanılır. 

Mercanköşk yağı: Antik Yunan ve Roma dönemlerinde “mutluluğun simgesi” olarak bilinen bu bitkinin yağı, rahatlatıcı, gevşetici özelliğe sahiptir. Özellikle iskelet ve kas sistemi problemlerinde kullanılan bu yağ, aynı zamanda besleyici ve hoş kokuludur. 

Tarçın yağı: Hoş kokusu ile sizi rahatlatmasının yanı sıra, kas ve iskelet sistemi üzerinde oldukça etkilidir. Gevşetici ve sakinleştirici özelliği vardır

Kediotu kökü ekstresi: Kedi otu kökünün insanı sakinleştirdiğine, beyni yatıştırdığına, uykusuzluğa karşı yararlı olduğu anksiete’yi azalttığı stresi giderdiği ve kasları gevşettiğine yönelik birçok kanıt bulunmaktadır. Özellikle Avrupa’da bu konuda en çok kullanılan yağlardan biridir. 

Adaçayı ekstresi:  Orta Avrupa ve Balkanlar’da doğduğu düşünülür, ancak artık dünyanın neredeyse her yerinde üretilebilen adaçayı yağı ülkemizde de özellikle Muğla ve Fethiye bölgelerinden elde edilir ve Egeliler için bir ilaç gibidir. Adına acı elma yağı dense de, o bir adaçayı yağıdır. Hoş ve rahatlatıcı kokusu, cilt problemlerine karşı iyi gelmesi ve kas ve iskelet sisteminde rahatlamayı sağladığı için özellikle kozmetiklerde kullanımı yaygınlaşmaktadır. 

Biberiye yağı: Buhar damıtma yoluyla elde edilmekte olup bir esansiyel yağ olan biberiye yağı, keskin odun kokusuna sahiptir. Alternatif tıplarda tam bir şifa kaynağı olarak görülür. Kokusu ile zihni, esansiyel içeriği ile kas ve iskelet sistemini rahatlatır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

1- İçeriğinde kaç tane bitki vardır?
D&A Myflex Rahatlatıcı Masaj Merhemi içerisinde rahatlayıcı, gevşetici özelliklere sahip 17 bitkinin özleri bulunur. 

2- Sık kullanıma uygun mudur?
İçerik zararlı kimyasallardan uzak, besleyici nitelikte olduğu için sık kullanıma uygudur, ihtiyacınız olduğunda kullanabilirsiniz.

3- Romatizmam var, D&A Myflex Rahatlatıcı Masaj Merhemi kullanabilir miyim?
Problemli bölgeye Myflex uygulayıp masaj yaptığınızda, kaslarda gevşeme ve rahatlamaya yardımcı olabilir.

4- Saklama koşulları ve kullanım koşuları nelerdir?
Oda sıcaklığında doğrudan güneş ve ısı kaynağına maruz bırakılmamalıdır. Haricen kullanılır. Yaralı ve tahriş olmuş cilde uygulanmamalıdır. Problem yaşadığınız bölgeye, yeterli kadar Myflex’ten alıp masajla uygulayabilirsiniz. 

5- Sırt ağrılarım için kullanabilir miyim?
Problemli bölgeye Myflex uygulayıp masaj yaptığınızda, , kaslarda gevşeme ve rahatlamaya yardımcı olabilir.

6- Spor sonrası kas krampları yaşıyorum Myflex kullanabilir miyim?
Problemli bölgeye Myflex uygulayıp masaj yaptığınızda, kaslarda gevşeme ve rahatlamaya yardımcı olabilir.

My Flex Krem ürünü, Naturin tesislerinde üretilmektedir. Naturin üretim tesisleri, 3000 m2 kapalı alanı olan, GMP kriterlerine uygun, İyi üretim uygulamaları prensiplerine göre şartlandırılmış havalandırma sistemli, kontrollü temiz odalarda üretim gerçekleştirmektedir. Naturin, ISO 9001 Kalite yönetim sistemi ve ISO 22000 gıda güvenliği yönetim sistemi ile sisteminin etkinliğini, sürekli iyileştirmeyi ve şartlara uygunluğunu sağlamaktadır. Gıda zinciri içerisindeki tüm prosesleri altyapı, personel ve ekipman gibi tüm etkileyenleriyle birlikte kontrol altında tutan önleyici bir sistemdir.
Sistemin temel hedefi üretim süreci hatalarından kaynaklanabilen, tolere edilemeyecek risklerin kaynağını belirleyen, ürün kalitesini ve tüketici sağlığını güvenceye almaktır.


İlgili Yasa ve Reklam Yönetmelik Kurallarına Uyularak Endikasyon Ve Hastalık Adı Belirterek Bitkisel Destek Ürünleri İle İlgili Tanıtım Yapılamamaktadır.www.classoma.com web sitesinden satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

 • {{item.tarihStr}}

  {{item.yorum}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}}
  .classoma.com üyesi

  Bu Yorum Sizce Faydalı mı?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor

 • {{item.tarihStr}}
  {{item.baslik}}

  {{item.soru}}

  {{item.uyead+" "+item.uyesoyad}} Özel sorudur, sadece siz görebilirsiniz
  {{item.cevapTarihStr}}

  {{item.cevap==null ? 'Cevap bekleniyor...' : item.cevap}}

  {{item.kobiad}}

MY SAĞLIK MEDİKAL KOZMETİK PAZARLAMA VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Diğer Mağaza Ürünleri
Mağazaya Soru Sor